Poznaj bliżej naszą węglową powłokę Dylyn!

Poznaj bliżej naszą węglową powłokę Dylyn!

Image

Wysoka ochrona przed zużyciem, antykorozyjność i zapobieganie klejeniu

Poznaj bliżej naszą węglową powłokę Dylyn!

Dylyn to powłoka o wyjątkowych właściwościach antykorozyjnych i antyadhezyjnych. Powłoka charakteryzuje się o połowę niższym współczynnikiem tarcia, niż dla typowych powłok PVD.  Dzięki temu ma doskonałe własnościami antyadhezyjne. Stosowana na powierzchniach prasujących stempli zapobiega klejeniu się proszku do czaszy stempla podczas kompresji. 

W porównaniu do powłok z chromu galwanicznego Dylyn wyróżnia się trzykrotnie wyższą twardością powierzchniową co skutecznie chroni stemple przed wycieraniem, znacznie przedłużając ich czas eksploatacji.

Powłoka powstaje w procesie wspomaganego plazmowo chemicznego osadzania z fazy gazowej (PACVD), podczas którego reakcje chemiczne wywoływane są poprzez wzbudzenie plazmy i jonizację. Najlepszą jakość i wydajność powłoki zapewnia powlekanie w czystym środowisku w próżni. 

Uwaga!

Powłoki nie zaleca się do pracy z proszkami silnie abrazyjnymi.

Właściwości:

Mikrotwardość – 2 200 HV
Względny współczynnik tarcia - 0,05 – 0,1
Grubość powłoki – 1 – 3 µm

Image

Zapobiega klejeniu

Image

Zapobiega klejeniu

Image

Zwiększona odporność 
na zużycie

ADAMUS S.A. nieustannie poszukuje innowacyjnych rozwiązań, w zakresie podwyższania stopnia twardości powierzchni narzędzi stosowanych przy produkcji z użyciem substancji o rozmaitych właściwościach.