Witaj w firmie Adamus

Jesteśmy wiodącym producentem narzędzi stemplowych oraz części zamiennych do tabletkarek, kapsułkarek i maszyn blistrujących stosowanych w farmacji oraz sektorach przemysłu.

Ponad 40-letnie doświadczenie pozwoliło nam wyspecjalizować się w produkcji stempli i matryc oraz uzyskać miano lidera w dostarczaniu rozwiązań technologicznych, które pomagają klientom rozwiązywać ich najtrudniejsze problemy związane z produkcją tabletek.

Strategia naszej firmy zawarta w haśle MORE THAN TOOLING obejmuje profesjonalną integrację narzędzi z technologią, na którą składają się nie tylko najwyższej jakości produkty, ale i usługi wspierające działalność naszych klientów na każdym etapie produkcji. Zależy nam, aby dostarczać je w konkurencyjnej cenie, z zachowaniem krótkich terminów realizacji zamówień.

Image

Nasza oferta

 • stemple i matryce
 • części zamienne do tabletkarek i kapsułkarek
 • części formatowe do linii blistrowych i kartoniarek
 • w pełni zautomatyzowane maszyny do pomiaru stempli i matryc
 • maszyny polerujące
 • myjki ultradźwiękowe
 • serwisowanie tabletkarek
 • remonty tabletkarek
 • remonty rotorów
 • projektowanie tabletek
 • szkolenia
 • akademia narzędzi stemplowych
Image

Dostarczamy jakość

Każdego dnia mierzymy się z wyzwaniami inżynieryjnymi, by dostarczać klientom gotowe i sprawdzone rozwiązania, które zapewnią im wzrost wydajności produkcyjnej. 

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu i zrobotyzowanym liniom produkcyjnym cieszymy się opinią jednego z najbardziej uznanych dostawców na świecie.

Najwyższą jakość produktów i usług zapewniamy dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pracującej zgodnie z Systemami Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016.

Image

Tworzymy innowacje

W naszym Centrum Innowacji im. Henryka Adamusa wraz z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie podejmujemy się najtrudniejszych wyzwań. 

Stale wdrażamy kolejne usprawnienia by sprostać potrzebom rynku farmaceutycznego. Inicjatorem nieustającego rozwoju i realizacji nowoczesnej myśli inżynieryjnej był założyciel firmy Henryk Adamus. Nadając naszemu Centrum Innowacji jego imię uhonorowaliśmy jego wizjonerską działalność.

Image

Jesteśmy tam, gdzie nasi klienci

Rozbudowana sieć sprzedaży na niemal wszystkich kontynentach pozwala nam cieszyć się opinią jednego z największych i najbardziej uznanych dostawców stempli i matryc na świecie.

Szkolenia i akademia narzędzi stemplowych

Organizujemy szkolenia dla klientów, podczas których dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem. Doradzamy naszym klientom nie tylko z właściwego utrzymania narzędzi stemplowych, ale również z identyfikacji problemów eksploatacyjnych, które są najczęstszymi przyczynami wadliwej produkcji tabletek.

Image

Odpowiedzialność za środowisko

Dbamy o harmonijne współistnienie ze środowiskiem naturalnym, podejmując liczne działania minimalizujące wpływ na otoczenie. Czujemy się współodpowiedzialni za najbliższe otoczenie firmy w wymiarze zasobów naturalnych, ale mamy również świadomość, że globalna sieć wytwórców jest tak silna, jak jej najsłabsze ogniwo, dlatego na każdym etapie produkcji, konserwacji, logistyki czy utylizacji, mamy na względzie dbałość o środowisko i minimalizowanie negatywnego oddziaływania.

Nasze działania obejmują:

 • stosowanie nowoczesnych i przyjaznych środowisku technologii
 • kontrolowanie i ograniczanie ilości emitowanych zanieczyszczeń
 • monitorowanie procesów produkcyjnych oraz ich wpływu na środowisko
 • racjonalne gospodarowanie surowcami
 • promowanie proekologicznych postaw i edukację ekologiczną pracowników
 • opracowywanie i stosowanie opakowań wielokrotnego użytku do transportu i przechowywania wytwarzanych komponentów lub zamiennie nadających się do recyklingu

Odpowiedzialność społeczna

Wspieramy młodych ludzi w zdobywaniu pierwszego doświadczenia na rynku pracy. Od wielu lat współpracujemy ze szkołami ponadgimnazjalnymi i wyższymi w zakresie praktyk zawodowych i staży. Organizujemy staże studenckie i uczniowskie, głównie w obszarze produkcyjnym.

Nasze programy dla uczniów, studentów i absolwentów są unikalną szansą zdobycia cennego doświadczenia i wiedzy w firmie o wiodącej pozycji na światowym rynku w branży precyzyjnej obróbki stali.

Jesteśmy firmą szczecińską i ze względu na nasz rodowód chcemy być blisko lokalnych spraw. Angażujemy się w rozmaite wydarzenia i podejmujemy działania sponsoringowe na rzecz lokalnych społeczności.

W ramach działalności wspieramy sportowców, głównie w obszarze jeździectwa. Świadomi potrzeb z jakimi spotykają się młodzi, utalentowani zawodnicy pomagamy im rozwijać swoje pasje.

Image
Image

Inwestujemy również w naszych pracowników poprzez przedsięwzięcia podnoszące ich kwalifikacje zawodowe. Szczególny nacisk kładziemy na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy m.in. dzięki programom pracowniczym. 

Dbamy również o to, jak członkowie naszego zespołu myślą o pracy, zapewniając dobre warunki i konkurencyjne wynagrodzenie.

Zaczynaliśmy od kilkuosobowego zespołu, by dzisiaj pochwalić się ponad 160 pracownikami

Wielu z nas dumnie podkreśla 30-letni staż pracy. 

Poznaj nas i dowiedz się co łączy nas z ADAMUS S.A.!

Poznaj naszych Ambasadorów

Skontaktuj się z nami, by uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów. Wyspecjalizowani pracownicy są zawsze gotowi by służyć pomocą i wsparciem. Nasza wiedza i pasja zapewniają szybkie i skuteczne rozwiązanie nawet najtrudniejszego problemu. 

Służymy również pomocą w organizacji transportu, w czym mamy wieloletnie doświadczenie. Dajemy gwarancję, że zamówione produkty dotrą szybko i bezpiecznie do miejsca przeznaczenia. Optymalizujemy logistykę dostaw i każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb.

Image