Produkty

STEMPLE I MATRYCE

Stemple i matryce

Stemple i matryce stanowią kluczowy element procesu tabletkowania. Są odpowiedzialne za końcowy wygląd i wymiary produkowanych tabletek, muszą być więc projektowane i wykonane z dużą dokładnością i starannością. Podczas pracy są narażone na duży nacisk, często prasują proszki o właściwościach ściernych lub korozyjnych, co wymaga stosowania stali wysokiej jakości, odpowiednio dobranej obróbki cieplnej, a czasem pokrycia specjalnymi powłokami zapobiegającymi zużyciu lub klejeniu się tabletek, lub zastosowanie innych materiałów, jak węgliki spiekane.

Niektóre aplikacje (np. chemia gospodarcza) wymagają stosowania wkładek z tworzyw sztucznych (teflon, wulkolan) dodatkowo chroniących część prasującą. Adamus S.A. projektuje i produkuje stemple i matryce do tabletkarek wszystkich typów, według standardów EU, IPT lub specyficznych standardów producentów tabletkarek, zgodnie z potrzebami klienta. Oferta obejmuje narzędzia do produkcji tabletek okrągłych, kształtowych, monolityczne i składane, jednokrotne i wielokrotne.

Narzędzia Adamus S.A. są dostarczane w specjalnych skrzynkach z tworzywa, przystosowanych do ich przechowywania. Każdej wysłanej partii towarzyszy protokół pomiarowy.

Produkty w grupie

Zadzwoń Napisz e-mail