I Memoriał im. Henryka Adamusa w Warniku

W ostatni weekend września najlepsi jeźdzcy w Polsce rywalizowali o tytuł zwycięzcy Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020. Finał rozegrany został w Warniku, w trakcie którego odbył się I Memoriał im. Henryka Adamusa.

W ostatni weekend września w Warniku odbyły się finały Polskiej Ligi Jeździeckiej 2020 – cyklu zawodów skoków przez przeszkody. Po tygodniach zmagań i startów w najlepszych ośrodkach jeździeckich w kraju sportowcy zmierzyli się w walce o tytuł zwycięzcy PLJ 2020. Tegoroczne zawody były niezwykłe, bowiem w trakcie finałowych startów rozegrano również I Memoriał im. Henryka Adamusa, zmarłego tego roku założyciela firmy Adamus S.A. Pula nagród memoriału wyniosła 100 000 zł. Szczęśliwym zwycięzcą został Jan Vinckier, który dosiadał holsztyńskiego wałacha LORD. Na drugim miejscu ukończyła para Dawid Kubiak na koniu Estoril Fortuna. Trzecie miejsce przypadło dla Marka Lewickiego i klaczy La Pezi. Pan Henryk Adamus przez wiele lat wpierał polskie jeździectwo. Z ogromną otwartością i hojnością angażował się w wiele wydarzeń. Aby kontynuować takie działania i aby upamiętnić naszego wieloletniego prezesa, Zarząd firmy Adamus podjął decyzję, aby uhonorować go w trakcie finałów najważniejszych zawodów jeździeckich w kraju. Zwycięzcą całego cyklu zawodów został Adam Grzegorzewski. Dla wszystkich startujących składamy ogromne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.