Produkty

NOWA GENERACJA POLEREK AUTOMATYCZNYCH DO STEMPLI I MATRYC

Proces tabletkowania wymaga użycia precyzyjnie wykonanych narzędzi. W stemplach i matrycach bardzo  istotne są nie tylko wysokie dokładności wymiarowe, ale również odpowiednia jakość powierzchni roboczych. W procesie produkcji tabletek, w wyniku naturalnego zużycia, jakość roboczych powierzchni stempli i matryc, stopniowo ulega pogorszeniu. W związku z tym, na pewnym etapie użytkowania narzędzi, pojawia się konieczność wykonania operacji przywracającej  wysoką gładkość powierzchni roboczych oraz usuwającej naloty.

Pominięcie tej operacji skutkuje najczęściej:

  • przyklejaniem prasowanego granulatu do powierzchni prasującej stempli,
  • narastaniem śladów korozji w przypadku agresywnych korozyjnie granulatów,
  • zwiększeniem oporów przemieszczania stempli w rotorze i w otworach matryc

Metoda polerowania  polegająca na przemieszczaniu (przeciąganiu) narzędzi w luźnym, odpowiednio skomponowanym ścierniwie pozwala  przywrócić odpowiednią gładkość powierzchni narzędzi i spełnia warunki:

  • nie wpływa na dokładność wymiarową narzędzi,
  • jest niezależna od indywidualnych predyspozycji manualnych pracownika,
  • jest łatwa w uruchomieniu, wydajna i nie absorbuje czasu pracownika

 

ADAMUS S.A. stosuje metodę polerowania w końcowym etapie swojej produkcji już od ponad 12 lat.  Dzielimy się doświadczeniem na temat właściwej konstrukcji maszyn do polerowania ze swoimi klientami, produkując i dostarczając automatyczne polerki rotacyjne wraz z dodatkowym wyposażeniem oraz mediami  polerskimi o najbardziej odpowiedniej kompozycji.

Wyślij zapytanie

Film

Produkty w grupie

Zadzwoń Napisz e-mail